VELKÉ PUTOVÁNÍ VELRYBY VARYBY 2014 

 

I toto léto je pro děti od 1. do 5.třídy základních škol připraveno Velké putování velryby Varyby. Celé se točí kolem pověsti o objevení horkých pramenů. 

Děti cestou potkají jelena i kamzíka a dostanou se na místa, kudy určitě ještě nešly. Děti objeví zbytky staré lanovky, podívají se k podivné skále v lese, která nese jméno Parnas a také najdou památník Chopina. Krátce před cílem budou mít za úkol najít nenápadný průchod mezi domy a dojít tak do cíle v INFORMAČNÍM CENTRU MĚSTA KARLOVY VARY v Lázeňské ulici "tajnou" zkratkou. 

 

Chceš přijít na kloub pověsti o založení města a společně s Varybou putovat po Karlových Varech? Podívej se, jak na to...
 

1. Řekni o akci své paní učitelce nebo panu učiteli a zeptaj se, zda-li už pro vaši třídu skládačky neobjednali. 

2. Pokud ano, počkej, až s vámi vyrazí na cestu. 

3. Pokud ne, napiš mi na varyba@email.cz a já ti řeknu, jak skládačku získat. :o) 

4. Se skládačkou se společně s dospěláky vydej na cestu. Trasa je dlouhá necelých 5 km, což je pro tebe určitě hračka. 

5. Cestou plň úkoly ve skládačce a pozorně se dívej kolem sebe.

6. Pokud nedáš bez mobilu ani ránu, můžeš si vyzkoušet hru s QR kódy. Budou po cestě na 4 stanovištích. Nepřehlédneš je, budou výrazné. Odpovědi na QR otázky si zapisuj do lísku, který máš vložený ve skládačce. 

7. V cíli, v INFORMAČNÍM CENTRU MĚSTA KARLOVY VARY v Lázeňské ulici (je to kousek od Mlýnské kolonády), odevzdej lístek, který máš vložený ve skládačce a nezapomeň ho vyplnit. Jednak za něj dostaneš odměnu :o), a navíc ještě půjde do slosování. Můžeš tak vyhrát pro svoji třídu exkurzi do divadla, do hotelu Richmond nebo po Karlových Varech a možná ještě něco... :o)

VYCHYTÁVKA PRO TY, KTEŘÍ BEZ MOBILU NEDAJÍ ANI RÁNU...

 

Chcete si vyzkoušet něco nového? 

Letos Varyba připravila pro všechny, kteří mají rádi moderní techniku, speciální hru.

Už jste slyšeli o QR kódech? Jo, jo, to jsou takové ty malé zvláštní kostičky, které najdete na plakátech, na letácích a poslední dobou třeba i na některých památkách. V těch zvláštních tvarech může být zašifrovaný text, kontaktní údaje, odkaz na internet... zkrátka spousta informací, k jejichž získání ti stačí pouze mobilní telefon se speciální aplikací. Tou aplikací je čtečka QR kódů. Stáhneš si ji do mobilu ze svého marketu, a to podobně, jako třeba hry nebo jiné mobilní aplikace. Než to ale budeš zkoušet, řekni o tom rodičům. Určitě ti rádi pomohou.

Pokud máš v mobilu čtečku QR kódů, můžeš si načíst třeba tenhle... :o)

 

Cestou najdeš na čtyřech místech zvláštní cedulku s QR kódem. Mobilem si ji načti. V kódu je zašifrovaná otázka, která se váže k tomu místu, kde ji najdeš. Zjisti odpověď a tu si zapiš na volný lístek, který jsi měl vložený ve skládačce. Jsou tam pro jistotu i QR kódy, to proto, kdyby nějaký vandal cedulku strhl. 

Až trasu projdeš, vyplň ve spodní části údaje o sobě a celý lístek odevzdej v Informačním centru v Lázeňské ulici. Dostaneš za něj odměnu. A to se vyplatí, ne? :o)

PLÁNEK CESTY

 
 

TADY MUSÍŠ JÍT MEZI DOMY A I KDYŽ TO TAK NEVYPADÁ, 

JE TAM TAJUPLNÁ CESTIČKA, 

KTERÁ TĚ ZAVEDE AŽ DO INFOCENTRA V LÁZEŇSKÉ ULICI... :O)