Velké putování velryby Varyby 2014 skončilo. Určitě vás zajímá, jaké to bylo letos. Tak to shrneme...

 

Putování za statečným jelenem, hbitým kamzíkem a loveckými psy začalo 2.června 2014

Děti se vydaly na cca 5 kilometrovou trasu lázeňským centrem i okolními lesy. Pokusily se přijít na to, jak to vlastně je s kamzíkem na Jelením skoku. 

Svoji cestu začaly u pramene Karla IV. na Tržní kolonádě. Seznámily se také s karlovarským divadlem, viděly zbytky lanovky, která kdysi vedla od Imperialu ke Galerii umění a přes altánky se dostaly až k jelenovi v parku u Parkhotelu Richmond. Odtud zamířily kolem pomníku básníku Schillerovi a tajemného Goethe ke kamzíkovi. 

Cíl byl tentokrát v Infocentru města Karlovy Vary v Lázeňské ulici. Děti tam dovedly schody, dobře ukryté mezi domy. Za našlapané kilometry a zdárně splněné úkoly ve skládačce děti dostaly atypický silikonový náramek s Varybkou. 

Putování skončilo 24.října 2014 a po spočítání všech odpovědních lístků, které děti nechávaly v infocentru, to vypadá tak, že... :o) 

... trasu prošlo 983 dětí a k tomu ještě jejich učitelé, rodiče a kamarádi (náklad 1000 ks byl rychle rozebrán, některé třídy se zúčastnily i přesto, že dostaly jen několik skládaček na celou třídu a musely pracovat ve skupinkách)

 

... zúčastnilo se 38 školních tříd, příměstský tábor a spousta dětí s rodiči, ti se do putování zapojili o prázdninách a trasu si prošli individuálně 

 

... z Karlových Varů to bylo 6 základních škol, další třídy přijely ze ZŠ Májová Ostrov, z Nové Role, Vintířova a Chodova 

 

... díky individuálním cestošlápkům se o Varybě ví i v Sokolově, Chebu, Písku, Blansku, Kladně, Praze a dokonce až v Českém Těšíně :o) 

 

... 30.října 2014 proběhlo na TV Duha losování o ceny od partnerů akce. Jak dopadlo? 

 

Cena Karlovarského městského divadla:

 

... třída 4.A ze ZŠ Májová Ostrov se vydá na exkurzi do divadla 

... třída 3.B ze ZŠ Májová Ostrov si zažije divadlo tak trochu jinak 

... čestné vstupenky na novou pohádku Nevěsta pro hastrmana získali žáci základní školy v Nové Roli, a to Maruška Englišová, Majda Rákošová a Bára Menclová - všechny ze 3.B, a Barča Machová ze 4.A od Lumíků

 

Cena Lázeňských lesů Karlovy Vary, p.o. 

 

... třída 3.B ze ZŠ 1.Máje v Karlových Varech si může vyzkoušet své dovednosti v lanovém parku a zároveň se z můstků podívat na jelena siku Dybowského, který je v oboře 

 

Cena Infocentra města Karlovy Vary, o.p.s. 

 

... třída 3.A ze ZŠ Májová Ostrov získává klíčenky a odznáčky s logem města  

... batůžky a čepice získávají Elizabeth Formanová a Tobiáš Košina z 1.A ZŠ Konečná v Karlových Varech, Vanesa Šulcová z 5.B 8.ZŠ Sokolov, Terezka Zelinová z MŠ Bělotín od Duhových kuliček a Bernard Pelc od Karkulek ze školky M.Majerové v Sokolově 

 

Cena tajemná :o) 

 

... tu si užijí žáčci ze 2.třídy ze Základní školy pro žáky se specifickými poruchami učení Karlovy Vary 

 

Cena plyšová v podobě kamzíka 

 

... doskotačí do nejvzdálenějšího místa, a to za Karolínkou Říčanovou ze 4.A do Masarykovy ZŠ v Českém Těšíně

 

Cena speciální - originální obrázek od Varyby 

 

... poputuje za holčičkou ze ZŠ Vintířov, která absolvovala putování na vozíčku. Velké poděkování patří všem, kteří jí cestu za poznáním Karlových Varů umožnili.

 

Putování velryby Varyby 2014 vzniklo za finanční podpory Statutárního města Karlovy Vary a Vodáren a kanalizací Karlovy Vary, a.s.

Partnerem pro tento ročníky bylo Infocentrum města Karlovy Vary, o.p.s, Karlovarské městské divadlo, o.p.s., Parkhotel Richmond, a.s., Lázeňské lesy Karlovy Vary, p.o. Domovskou školou pro Varybu a jejím zázemím je Základní škola Karlovy Vary, Konečná 25, p.o.

Za podporu děkujeme!