VELKÉ PUTOVÁNÍ VELRYBY VARYBY 2015

I v letošním roce se na vás už moc těším... :o)

 

Velikonoce na sněhu, no to jsem z toho štika! :o) 

Celou zimu jsem se ohřívala v teploučkém Vřídle a snila si svůj zimní sen. Potom mě něco začalo šimrat na nose a na ploutvičkách a když jsem otevřela oči, viděla jsem sluníčko, jak se směje a láká mě ven. Popotahovalo mě za ponožku a ať prý nespím, že promeškám jaro. Jaro? No vždyť jste to také viděli. Pár slunečných teploučkých dnů a najednou šup, fííí, mlask a bez varování si to z nebe sype sníh. No brrrrr! Jdu se zpátky schovat do teplé postýlky a než sluníčko zase začne hřát, připravím pro vás další Velké putování velryby Varyby. Kam vás letos zavedu? Prozradím jen, že to zase bude cestou necestou. Zavedu vás na místa, na kterých jste určitě ještě nikdy nebyli. Pro ty, co se nemohou dočkat, malá nápověda. Vyluštíš, kam bychom se mohli jít podívat? - D N E T S E W - Víc ale nepovím, nechte se překvapit. :o)

Tak ahóóój v květnu 2015! :o)

Vaše Varyba

 

 

Vše to začalo u opraveného Grandhotelu Ambassador Národní dům. Kolem této budovy všichni dlouhá léta chodili, ale až teď se dočkali znovuotevření. Rodiče a prarodiče si dobře pamatovali na plesy v "Nároďáku", jak hotelu familiarně říkají Varáci. :-)

Najít fresky na fasádě? To není žádný problém. Ale najít tu pravou a ještě najít rozdíly s fotkou ve skládačce, to už je tedy těžší. Stejně tak vyluštit jména architektů...

Od hotelu to byl jen krůček k soše T.G.Masaryka, skok k Hlavní poště a potom už kousek kolem řeky a hurá mezi krásné vily do karlovarského westendu. 

Aby se nechodilo jen městem, vyšláply si děti na Rohanův kříž. Cestou našly i stařičký platan a zjistily, kde bydleli prezident Masaryk či císařovna Sissi při pobytech ve Varech. Podívejte se na tu krásu...

Cíl letošní trasy byl v Alžbětiných lázních. Ty se také staly jedním z partnerů akce.

A jak to všechno dopadlo?

Letošním 8. ročníkem prošlo 1147 účastníků, což je o 164 dětí víc než vloni. Na trasu se vydalo 56 školních tříd z Karlových Varů, Ostrova i Nové Role a také rodiče s dětmi ze Žlutic, Sadova, ale i z Brna, Prahy či Kladna.

Kdo šel na exkurze?

S provozem Alžbětiných lázní se seznámily a v solné jeskyni si zrelaxovaly třídy 3.B ze ZŠ Poštovní, Karlovy Vary, 4.B ze ZŠ Dukelských hrdinů, Karlovy Vary a také třída 4.B ze ZŠ Májová z nedalekého Ostrova.
Losovala Jana Voldřichová, náměstek obchodu a marketingu, Alžbětiny Lázně, a.s.

Na exkurzi do Grandhotelu Ambassador - Národní dům se podívala třída 3.B ze ZŠ J.A.Komenského Karlovy Vary a také třídy 3.A a 4.B ze ZŠ Nová Role.
Losovala Bc. Iva Hauptmannová, Sales Director Grandhotel Ambassador - Národní dům

Varyba letos také dostala spoustu vzkazů od dětí... 

"Bylo to pěkné, ale náročné na nohy." Alexa 

"Jsi skvělá naučná stezka." Kamila 

"Moc se mi to líbilo. Těším se, až to budu vyprávět mámě a tátovi." Daniela 

"Trasa je moc krásná. Ať to máš napořád." Amálka 

"Moc mě tyto cestičky baví. Jsou moc zajímavé. Jen ti chci, Varybo, říct, nepřestávej!" Barbora 

"Milá velrybo Varybo, chci ti napsat, že ráno byla strašná kosa." Tadeáš  

"Moc děkuji, že jsme mohli přijít." Monika  

"Velrybo Varybo, lezli jsme tam pro nic za nic." Tomáš 

"Mohlo by to být kratší." Ladislav 

"Mohlo by to být delší." Anežka 

"Dík za zážitky." Kristián

 

Díky vám všem, že jste putovali! :o)